K U L T U R A

Artystyczna galeria w wystawowym oknie!

Studencka galeria w wystawowym oknie  Foto: materiały UAP

Pierwsza galeria sztuki w czasach obostrzeń związanych z koronawirusem już „otwarta”. Chodzi o Galerię Curators’Lab, przy ulicy Nowowiejskiego 12 w Poznaniu należącą do Uniwersytetu Artystycznego. Studenci z koła Rzeźby UAP zapraszają na prezentację najnowszego zina „Dyslokacje”. Gazetę można oglądać i czytać w internecie ale też w wystawowym oknie!

ZIN#2 DYSLOKACJE prezentuje postawy, poglądy i twórczość młodego pokolenia. W tym numerze będzie okazja zobaczyć, jak młodzi artyści szukają dotarcia do odbiorców, nie bojąc się konfrontacji.

Tworzymy, reagując na to, co nas otacza, ale też mówimy o marzeniach i oczekiwaniach. Wierzymy, że w wielu wypadkach one pokryją się z tym, co myślą i czują odbiorcy Wierzymy, że w wielu wypadkach one pokryją się z tym, co myślą i czują odbiorcy. Dobierając hasło do publikacji, szukaliśmy określenia odnoszącego się bezpośrednio do działań w różnych przestrzeniach i sytuacjach. Każde z artystycznych działań jest formą jakiejś dyslokacji i ujawnienia swojego miejsca i to chcemy pokazać – mówi Iga Martin koordynatorka projektu, studentka wydziału Rzeźby UAP.

Prace do tej wystawy zostały wyłonione w ramach open – call, który był zorganizowany w lutym i był adresowany do wszystkich studentów uczelni artystycznych w kraju. Początkowo zakładano, że ZIN#2 Dyslokacje ukaże się w formie papierowej i będzie poprzedzony wystawą prac. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju Zin Dyslokacje został opublikowany w internecie.

Został także zaprezentowany w formie wystawy w Galerii Curators’Lab, przy ulicy Nowowiejskiego 12 w Poznaniu. Każdy poznaniak może przyjść przed Galerię i zapoznać się z projektem.

Uczestnicy wystawy: Borys Szadkowski, Ewelina Figarska, Kamila Lukaszczyk, Jaśmina Kamińska, Aleksandra Skorupka, Konrad Smela, Damian Ciszek, Natalia Klimala, Jędrzej Borkiewicz, Julia Filip, Julia Woronowicz, Żaneta Psiuk, Katarzyna Oleśkiewicz, Iga Martin.

 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały UAP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz