Nowe Miasto

Areszt za rozboje i kradzież

aresztowanie  Foto: sxc

aresztowanie Foto: sxcPoznańscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dwa rozboje i kradzież. Mężczyzna przy użyciu noża zażądał od ekspedientek pieniędzy. W późniejszym czasie zaczął dokonywać kradzieży. Wtedy szczęście go opuściło. Został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

31-latek wykorzystał chwilę nieuwagi mężczyzny, który przenosił towar z samochodu do restauracji i ukradł rzeczy z wnętrza jego pojazdu. Dostrzegł to jednak właściciel samochodu. Ujął podejrzanego i o wszystkim poinformował Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas przeszukania przy podejrzanym znaleźli nóż.

W toku dalszych czynności kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o rozboje popełnione na terenie Nowego Miasta kilka dni wcześniej. 30 stycznia oraz 1 lutego br. napadł na dwie ekspedientki kwiaciarni. W trakcie dokonywania przestępstwa groził kobietom nożem i żądał gotówki.

Sprawcą okazał się znany dobrze Policji poznaniak. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie. Sprawdzają czy mężczyzna ten nie dopuścił się do podobnych tego typu przestępstw.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz