Sport

Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na 1 milę

1mila w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1mili. To wyjątkowa impreza biegowa w całości rozgrywana na stadionie, na której każdy z nas może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Impreza odbędzie się na stadionie POSiR Golęcin w niedzielę 29 września.

1mila to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec. Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza ma dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m.

Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Kinder+Sport Biegi Dzieci, stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, rozgrywane będą na dystansach 100m, 400m i 800m. Biegi będą bezpłatne. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1milę, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną.

Zapisy na biegi odbywają się przez stronę www.1mila.pl/poznan, i trwać będą do 20 września lub do wyczerpania limitów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz