Sport

Alstal Waterpolo Poznań wygrywa z WTS Bytom

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin 10:17  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Zawodnicy ALSTAL Waterpolo Poznań w 6 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów dwukrotnie pokonali drużynę WTS Bytom. W pierwszym spotkaniu poznańscy waterpoliści uzyskali aż ośmiobramkową przewagę, wygrywając z gospodarzami 12:4. Drugi mecz zakończył się natomiast wynikiem 7:6. Dzięki zwycięstwu w rozegranym w Gliwicach dwumeczu poznański zespół w tabeli rozgrywek ligowych umocnił się na trzecim medalowym miejscu.

Poznańska drużyna po pięciu rundach zajmowała w tabeli rozgrywek trzecie miejsce, gospodarze natomiast czwarte.

Pierwsze wyjazdowe spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Poznaniaków, którzy uzyskali doskonały wynik 12:4. Zawodnicy ALSTAL Waterpolo Poznań objęli prowadzenie już w pierwszej kwarcie i nie oddali jej do końca meczu. Najwięcej goli dla poznańskiego zespołu zdobyli: rozgrywający Tomasz Różycki oraz center Paweł Wielogórski. Bardzo dobrze spisał się również skrzydłowy Piotr Cichy oraz najmłodszy zawodnik drużyny Dawid Łuc. Drugi niedzielny mecz także zakończył się wygraną ALSTAL Waterpolo Poznań, tym razem 7:6. W obydwu spotkaniach bardzo pewnie bronił bramkarz Poznaniaków Paweł Domagała.

Jestem bardzo zadowolony z gliwickiego dwumeczu i postawy naszych zawodników. – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiej drużyny – WTS Bytom był w tabeli tuż za nami i wiedzieliśmy, że musimy ich pokonać, aby utrzymać dotychczasowe miejsce i szansę na kolejny brązowy medal.

Po spotkaniach 6 rundy Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej ALSTAL Waterpolo Poznań nadal zajmuje w tabeli trzecie, medalowe miejsce.

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin 10:17 Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz