Aglomeracja

Akcja inspiracja dla studentów i uczniów

Akcja inspiracja (2)  Foto: materiały prasowe

3 marca w Poznaniu, ponad 300 studentów i uczniów szkół średnich weźmie udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach cyklu Akcja Inspiracja. Celem wydarzenia jest zwiększenie społecznej oraz biznesowej aktywności młodych ludzi poprzez kontakt z liderami biznesu i życia publicznego.

To już piąte w tym roku akademickim spotkanie organizowane przez Our Future Foundation w ramach Akcji Inspiracji. W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, zaproszeni goście będą rozmawiać z młodzieżą o ważnych dla niej tematach związanych z gospodarką, edukacją, środowiskiem czy rynkiem pracy. Jeden z paneli dyskusyjnych skupi się także na strategii dalszego rozwoju Wielkopolski i Poznania jako głównych centrów polskiej nauki i gospodarki.

Jak sama nazwa wskazuje chcemy, by Akcja Inspiracja była wydarzeniem, które pomoże zmotywować młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, dyskusji o przyszłości naszego kraju i małych ojczyzn. Cieszę się, że udało nam się zebrać tak wielu liderów, którzy nie boją się konstruktywnej dyskusji z młodzieżą. W końcu, to młode pokolenie będzie zbierać owoce mądrej polityki lub ponosić konsekwencje nieodpowiedzialności zarówno polityków, jak i biznesu – powiedział członek zarządu Our Future Foundation, Kamil Maksymilian Tomkowicz.

Akcja Inspiracja ma na celu wyrównywanie szans naukowych młodzieży z mniejszych ośrodków, a także inspirowanie ich do realizacji wielkich ambicji i poszerzania horyzontów edukacyjnych.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz