Wolontariusze z nagrodami :)

.  Foto:

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku 2009. Kapituła konkursu wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach: młodzieżowej, indywidualnej oraz zespołowej.

.

W kategorii młodzieżowejzaszczytny tytuł przyznanoEwelinie Przygockiej. To energiczna, wrażliwa i otwarta na potrzeby innych osoba. Pomysłowa, z ogromną wewnętrzną siłą pozwalającą z uśmiechem pokonywać trudności życiowe. Zaangażowana w prace poznańskich organizacji pozarządowych oraz w szereg działań akcyjnych w szkole. Szczególnie z zapałem pracuje z osobami niepełnosprawnymi oraz wspiera osoby starsze i samotne. Mimo wielu zadań wolontaryjnych, umiejętnie godzi naukę z pracą na rzecz innych osób. Życzliwa, rzetelna, odpowiedzialna.

W kategorii indywidualnej wygrał Bartosz Fatek. Laureat tej nagrody to student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako wolontariusz w Programie Pomocy Rodzinie z Osobą Uzależnioną Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. To “dobry dorosły” dla dzieci, które bardzo potrzebują dobrych wzorców, zainteresowania i uwagi. Niezwykle kreatywny i bardzo skromny. Wyróżnia Go pogoda ducha, spokój, wielki szacunek dla drugiego człowieka. Nie boi się żyć “pod prąd”, wbrew panującym modom, dla niego jeśli mieć to “otwarte serce dla innych”. “Dzieci do niego się kleją”! Zawsze otoczony gromadką, pozwala uwierzyć im, że są ważne i że dorosłym można zaufać, że życie może być radosne i wesołe.

W kategorii zespołowej laureatem tegorocznej edycji konkursu zostało Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Stowarzyszenie istnieje od 16 lat i jest organizacją założoną i prowadzoną przez opiekunów osób (dzieci, młodzieży i dorosłych) ze sprzężoną i głęboką niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Stowarzyszenie posiada od 2004 roku status organizacji pożytku publicznego i realizuje zadania publiczne na rzecz osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z najcięższymi postaciami mózgowego porażenia dziecięcego. Pod bezpośrednią opieką organizacji są obecnie 72 rodziny osób (od 3 do 45 roku życia) żyjących z uszkodzeniem mózgu, które są mieszkańcami Poznania oraz 43 rodziny z powiatu poznańskiego. Działalność Stowarzyszenia od 16 lat oparta jest całkowicie na pracy wolontariatu, który tworzą: opiekunowie osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, osoby niepełnosprawne, uczniowie i studenci poznańskich szkół i uczelni oraz mieszkańcy Poznania.

Kapituła przyznała też wyróżnienie Ewie Rędzioch od wielu lat działającej w Hospicjum św. Jana Kantego, którego celem jest bezinteresowna opieka medyczna i duszpasterska nad osobami chorymi w terminalnym okresie choroby nowotworowej, także ich rodzinami w czasie choroby i w okresie żałoby, a także zjednywanie ludzi dobrej woli – wolontariuszy, pragnących udzielać pomocy i opieki osobom potrzebującym.

Serdecznie gratulujemy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz