Aglomeracja

935 mandatów w 24 godziny. Dla pieszych i kierowców.

Policjanci pomogli duszącemu się dziecku - jest video  Foto: KMP

Wielkopolska policja podsumowała działania w ramach listopadowej akcji NURD. Skontrolowanych zostało 633 pojazdów, w tym najwięcej bo aż 532 to samochody osobowe.

16 listopada w trakcie 24 godzin kontroli drogowych, funkcjonariusze z całej Wielkopolski odnotowali 758 wykroczeń, nałożyli 935 mandatów, odebrali 43 dowody rejestracyjne oraz 3 prawa jazdy, z czego jedno było za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pomimo wielokrotnych komunikatów i apeli skierowanych do kierowców o zachowanie trzeźwego umysłu na drodze, nie zabrakło 20 osób, które wykazały się zupełnym brakiem rozsądku i poczucia odpowiedzialności prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu – informuje Rozanna Kowalczyk-Gierczyk z biura prasowego wielkopolskiej policji

Do najliczniejszych wykroczeń tego dnia należało nieprawidłowe zachowanie pieszych, aż 263 z nich przekraczało jezdnię w miejscach niedozwolonych, 56 przekraczało jezdnię w niewłaściwy sposób. Rowerzyści również nie pozostają bezkarni, odnotowano 68 wykroczeń z udziałem rowerzystów, gdzie 23 przypadki dotyczyły jazdy po chodniku, a 6 po przejściu dla pieszych.

Wiele do życzenia pozostawia także zachowanie kierowców wobec pieszych czy rowerzystów. Policjanci zarejestrowali aż 160 wykroczeń z tym związanych. Niepokojącym faktem jest, że w 76 sytuacjach dotyczyły one przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Podsumowując działania z 16 listopada na wielkopolskich drogach doszło do 3 wypadków, 132 kolizji, gdzie ranne zostały 2 osoby. Na szczęście w tej jednodniowej akcji nie było ofiar śmiertelnych na drodze.

 

Użyte w artykule zdjęcia: KMP, © Karolina Kiraga, KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz