BizNews

85-lat huty szkła w Antoninku

Huta Szkła O-I Poznań Antoninek  Foto: O-I Poznań

Poznańska huta szkła obchodzi w tym roku swoje 85-lecie. Należąca obecnie do koncernu O-I przechodzi modernizację działających tutaj pieców. 

W hucie w Antoninku pracuje 180 osób, a każdego dnia z czterech linii produkcyjnych schodzi prawie 1.500.000 sztuk opakowań szklanych najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek.

Na początku tego roku zakończył się pierwszy etap modernizacji, podczas której całkowicie przebudowano jeden z pieców. Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się przebudowa drugiego z pieców. Inwestycja ta kosztować będzie 21.000.000 euro.

Jesteśmy zakładem o bardzo bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji produkcji opakowań szklanych, rozwój jest jednak kluczowy dla przyszłości huty – mówi Piotr Jakubaszko, kierownik zakładu w Poznaniu – chcemy jeszcze bardziej udoskonalać jakość naszych produktów, tak abyśmy stale mogli być dla naszych klientów preferowanym dostawcą.

Realizowana modernizacja ma pozwolić na zwiększenie produkcji poznańskiej huty. Jak podkreślają jej przedstawiciele dzięki inwestycjom Poznań nadal będzie wyznaczać kierunek w branży produkcji szkła, dostarczając wysokiej jakości, innowacyjne opakowania szklane dla firm w Polsce i za granicą oraz zapewniając stabilne warunki zatrudnienia dla utalentowanych ludzi w regionie.

Na zdjęciu poniżej znalezisko, na które natknęli się pasjonaci z Urbexletnisko podczas eksploracji opuszczonej gorzelni. Opublikowano je na facebookowym profilu Poznań Antoninek.

Użyte w artykule zdjęcia: O-I Poznań, Urbexletnisko

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Założycielem i wieloletnim prezes Koła Wędkarskiego w Hucie Szkła w Antoninku był Pan Zbigniew Jonczyk