SieBuduje

70m2 dla poznańskiej rodziny

Forma oferta Linea  Foto: materiały prasowe

Według raportu branżowych serwisów deweloperskich rośnie zainteresowanie dużymi mieszkaniami. Poznaniacy na zakup nowej nieruchomości przeznaczają średnio 300 tys. złotych. Czy za tą kwotę są w stanie kupić duży lokal o powierzchni 70 m2?

Forma oferta LineaW Poznaniu w tej cenie na rynku deweloperskim przeważają nieruchomości dwupokojowe o powierzchni 50 m2. Jeśli chcielibyśmy zakupić mieszkanie o dwadzieścia metrów większe musimy przyjrzeć się ofercie nieruchomości na przedmieściach. Warto wziąć pod uwagę także program MdM, który oferuje korzystne dopłaty do kredytów.

W przypadku Programu dla Młodych poza kryterium cenowym mieszkanie nie może jednak przekroczyć 75m2, by kwalifikowało się do dopłaty. To ograniczenie powoduje, że wybór takich nieruchomości na poznańskim rynku jest niewielki.

Za 300 tysięcy jesteśmy w Poznaniu w stanie kupić 45 m2 na Milczańskiej, 40 m2 w inwestycji Marcelin, 62 m2 na Osiedlu Natura w Biedrusku, 70 km2 dostępne jest na Leśnej Polanie w Dąbrowce.

Średnia kwota za mkw., jaką należy zapłacić za mieszkania w Poznaniu na rynku pierwotnym, wynosi między 5,5 tys. zł, a 6,5 tys. zł. W podpoznańskich gminach ta cena może być niższa nawet o 30-40%.

Przykładowo dwupoziomowe mieszkanie w podpoznańskiej Dąbrówce oraz Dopiewcu zabudowie szeregowej o powierzchni prawie 70m2 możemy kupić w cenie 4.100 zł/m2. Wszystkie lokale oferowane przez dewelopera Linea posiadają własne ogródki i trzy pokoje. Mieszkania spełniają również warunki programu MdM.

Nasi klienci to przede wszystkim rodziny z dziećmi, które szukają komfortowej alternatywy dla mieszkania w centrum, dobrze skomunikowanej, a przy tym sąsiadującej z lasem. Dodatkowo ceny mieszkań położonych tuż pod Poznaniem są dużo korzystniejsze – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea.

Dąbrówka Foto: materiały prasowe

W ostatnich latach coraz więcej inwestycji lokowanych jest w poza granicami miast. Szacuje się, że tendencja ta będzie rosnąć. Poza ceną bowiem niewątpliwymi zaletami takich nieruchomości jest bliskość natury. Przykłady zachodnioeuropejskich metropolii pokazują, że właśnie przedmieścia będą w przyszłości odgrywać rolę najważniejszych „sypialni miast”, ale wyposażonych w pełną infrastrukturę, w tym liczne usługi przeznaczone dla dzieci m.in. place zabaw, przedszkola i szkoła.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz