K U L T U R A

7 Wspaniałych: Morświn

Świetlicki  Foto: Maciej Kaczyński CK Zamek

Centrum Kultury Zamek na wakacje przygotował „szczęśliwą siódemkę” – cykl siedmiu koncertów, który każdy może interpretować na swój sposób. Trudno będzie je sklasyfikować gatunkowo, bo wszyscy wykonawcy swobodnie łączą różne style muzyczne – rock, rap, elektronikę, jazz i folk. Usłyszymy muzyków dobrze znanych z zamkowych scen, ale ich nowe wcielenia i premierowe programy. Kolejnym artystą, który zaprezentuje się na scenie jest Morświn, czyli Świetlicki, Tekiel i Owczarek. Koncert odbędzie się na Dziedzińcu Zamkowym w środę 21 lipca o godzinie 19:30.

Przy okazji tegorocznych koncertów na Dziedzińcu Zamkowym organizatorzy będą wspierali Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej Hospicjum Domowe, które w ramach swojej działalności zbiera aktualnie środki na wyposażenie pierwszego w Wielkopolsce, wyjątkowego stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych PrzyStań.

Morświn powstał, bo musiało się tak stać!

Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.

W tym roku nagrali suitę „Rewolucjaaaa”, gdzie podmiotów wykonawczych jest, aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita „Rewolucjaaa”. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która, wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film.

Na początku tego rokuKarrot Kommando wydało debiutancką płytę Morświna, na której znalazła się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek. Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy.

W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło – różne przyrządy, Tomek Chołoniewski – perkusjonalia, oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Morświny grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.

Morświn (Świetlicki/Tekiel/Owczarek) – „Rewolucjaaa”

Dziedziniec Zamkowy
środa, 21 lipca, godzina 19.30

bilety w cenie 50 zł

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Kaczyński CK Zamek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz