DLA STUDENTA

Na Polibudzie 2 ważne wydarzenia jednego dnia

Biblioteka Politechniki Poznańskiej panorama   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Polibudzie odbędzie się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym w czwartek (6.10). Początek o godzinie 11:00.

Biblioteka Politechniki Poznańskiej panorama  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tego samego dnia na Polibudzie odbędzie się jeszcze jedna, ważna uroczystość. Zostanie otwarte centrum badań nad genomem – Europejskiego Centrum Bioinformatyki i Genomiki. To projekt wpisujący się w światowe trendy badań nad technologiami genomicznymi i bioinformatycznymi – wyjaśnie Jolanta Szajbe z Politechniki – w ramach projektu przewiduje się stworzenie i uruchomienie w nowym budynku Centrum Wykładowego przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu czterech laboratoriów konsorcjum ECBiG.

Z przeprowadzonych w ostatnich latach analiz wynika, iż wszechstronne badania genomu już w najbliższej przyszłości zadecydują o dalszym rozwoju takich dziedzin wiedzy jak medycyna, biotechnologia czy nowoczesne rolnictwo. Dlatego też poznańskie przedsięwzięcie jest niezwykle istotne dla światowej nauki. Od właściwego funkcjonowania jednostek typu ECBiG zależeć więc będzie wiele sfer życia społecznego i gospodarczego.

Uroczyste otwarcie Europejskiego Centrum Bioinformatyki i Genomiki odbędzie się po uroczystości inauguracyjnej roku akademickiego PP (ok. 12:30) w budynku Biblioteki przy ul. Piotrowo 2.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz