DLA STUDENTA

Wyrzuć indeks!

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Zajęcia na Uniwerku już trwają, ale uroczysta inauguracja dopiero przed nami. Oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego nastąpi tradycyjnie w Auli UAM przy ulicy Wieniawskiego 1 o godzinie 10:00.

Podczas uroczystości będzie wszystko jak przez wszystkie lata, ale… po raz pierwszy w historii Uczelni nowi studenci nie otrzymają indeksów, lecz listy immatrykulacyjne. Stanie się tak, ponieważ żacy rozpoczynający w tym roku naukę na trzech wydziałach: Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa nie otrzymają tradycyjnych, papierowych indeksów oraz kart okresowych osiągnięć. W zamian, na wydziałach tych obowiązywać będą elektroniczne indeksy.

W kolejnym roku akademickim pojawią się one na wszystkich wydziałach UAM. Oprócz immatrykulacji studentów I roku podczas Inauguracji nastąpi także wręczenie medalu Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis profesorowi Jerzemu Kmicie. Każdy z obecnych gości będzie miał również okazję do wysłuchania wykładu inauguracyjnego prof. dr. hab. Rafała Drozdowskiego pt. Promodernizacyjna misja Uniwersytetu.

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz