Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

wizualizacja, fot. Ad Artis  Foto:

wizualizacja, fot. Ad ArtisDo 19 lutego można zgłaszać swój udziału w konkursie na opracowanie koncepcji ekspozycji stałej Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, które ma stać się jedną z największych atrakcji turystycznych Naszego miasta i regionu. Konkurs ma międzynarodowy charakter i skierowany jest do specjalistów w dziedzinie projektowania nowoczesnych ekspozycji.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie mieszczącej się w budynku ekspozycji: zaproponowanie scenariusza oraz aranżacji ekspozycji, w tym również określenie sposobu jej zwiedzania i technik przekazu interaktywnego i multimedialnego.

Uczestnicy muszą wykazać się niekonwencjonalnym pomysłem na zaprezentowanie faktów historycznych oraz umiejętnym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tworzeniu poszczególnych elementów ekspozycji.

Już w 2012 roku pierwsi zwiedzający przekroczą próg Interaktywnego Centrum, aby odbyć fascynującą podróż w czasie  poprzez wielowiekową historię Ostrowa Tumskiego. Wizyta w Centrum pozwoli odkryć tajemnice, które skrywa Ostrów Tumski i jego zabytki. Ma także szanse stać się jedną z głównych atrakcji turystycznych Poznania.

To już kolejny konkurs ogłaszany w związku z realizacją projektu Centrum. W czerwcu 2009 rozstrzygnięto konkurs na projekt urbanistyczno – architektoniczny. Zwycięzcą zostało biuro architektoniczne Ad Artis Emerla, Jagiełłowicz, Wojda z Krakowa, które zaproponowało budynek o prostej formie prostopadłościanu przeciętnego szklanym atrium.

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 19 lutego br., natomiast na przygotowanie pracy konkursowej uczestnicy zakwalifikowani do udziału w konkursie będą mieli czas do 7 maja.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na połowę maja br. Najlepszą pracę wyłoni 16-osobowy Sąd Konkursowy, w skład którego wejdą specjaliści z takich dziedzin, jak sztuki plastyczne i audiowizualne, archeologia, historia, czy historia sztuki. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do wykonania dokumentacji projektowej. Oprócz nagrody głównej, Sąd przyzna także drugą i trzecią nagrodę oraz trzy wyróżnienia.

Konkurs objęty jest patronatem dwóch poznańskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz