Sport

392 stopnie

Ulica Bukowska widok na Akademię Ekonomiczną  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Nie chodzi o temperaturę na odległej planecie, ale o liczbę stopni jaką będą musieli pokonać uczestnicy biegu po schodach Collegium Altum.

Trzecia edycja Poznań Business Run za nami, 11 października Poznań Maraton, a 24 października impreza biegowa jakiej w Poznaniu jeszcze nie było. Tego dnia Po raz pierwszy w historii biegacze pobiegną schodami Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu.

Bieganie po schodach jest coraz popularniejsze, a polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę (m.in. Piotr Łobodziński i Dominika Wiśniewska-Ulfik. To już swoista dyscyplina i można ją skatalogować jako sprinterską. O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. To jednocześnie dobre urozmaicenie treningów i przygotowanie nie tylko do biegów górskich i ultra, ale także “płaskich” maratonów i triathlonów. – W tym roku zacząłem biegać po schodach w wieżowcach. Wystartowałem m.in. na szczyt Rondo1 w Warszawie i na 49. piętro Sky Tower we Wrocławiu. Spodobało mi się! Naprawdę warto posmakować biegania na różnych poziomach. Dosłownie! – mówi pomysłodawca biegu, poznański maratończyk i biegacz górski Przemysław Walewski.

Pomysłowi przyklasnęły władze Uniwersytetu Ekonomicznego, z rektorem prof. Marianem Gorynią na czele, na co dzień zapalonym biegaczem. Impreza będzie oryginalnym elementem obchodów 90-lecie istnienia uczelni.

W ramach biegu odbędą się też Mistrzostwa Policji w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich.

Bieg odbędzie się 24 października 2015 r. o godz. 10:00 w budynku Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Powstańców Wielkopolskich 16. Zawodnicy będą mieli do pokonania 22 kondygnacje, czyli 392 stopnie.

Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz