K U L T U R A

30-lecie Acid Drinkers!

5. października w poznańskim CK Zamek odbędzie się niezwykły koncert podczas, którego będzie świętować 30-lecie legendy polskiego ciężkiego grania. Mowa oczywiście o grupie Acid Drinkers. W trakcie wydarzenia na scenie pojawią się niesamowici goście. Przed Acid Drinkers zaprezentują się DROPE oraz gość specjalny, czyli GOMOR, przyjaciele Acidów sprzed 30 lat.

Datę 7 maja 1989 roku uznaje się za początek Acid Drinkers. Tego właśnie dnia dnia zespół w składzie: Titus, Popcorn, Ślimak i Litza zagrali swoją pierwszą próbę. Trzy i pół miesiąca później (28. sierpnia) pierwszy raz wystąpił na scenie podczas festiwalu Metal Madness na wrocławskiej Wyspie Słodowej. To zamierzchłe początki. Kolejne trzydzieści lat zleciało jak z bicza trzasł – trach i mamy 2019 rok!

30 lat jazdy bez trzymanki. Zawsze Acids był filtrem czterech osobowości, bez względu na to, kto z nami grał. Przez te lata robiliśmy wszystko to, co chcieliśmy bez oglądania się na mody i firmy płytowe. Na każdym koncercie potrafiliśmy skopać ludziom tyłki i tym razem też to zrobimy! – mówi Titus.

Cytując Titusa można powiedzieć, że na koncercie zjawią się „prawie wszyscy „skrzydłowi’” z dawnych lat. Podczas koncertu do Titusa, Popcorna, Ślimaka i Dzwona dołączą:

Paweł „Drak” Grzegorczyk
Przemek „Perła” Wejmann
Tomek „Lipa” Lipnicki
Wojtek „Jankiel” Moryto
Robert „Bobby” Zebrzycki

oraz wyjątkowi goście:
Wojciech Hoffmann z Turbo
Wacek „Vogg” Kiełtyka z Decapitated,
Ania Brachaczek i…
Kasia Kowalska!!!

 

Data: 2019-10-05
Godzina: 19:00
Miejsce: CK Zamek
Bilety: 70 zł / 80 zł

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz