K U L T U R A

224 zgłoszenia do Konkursu Wieniawskiego

Złoty medal H.Wieniawskiego otrzymała Soyoung Yoon   Foto: Towarzystwo Wieniawskiego


10 stycznia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-21 października 2022 r.

Kandydatom postawiono wysokie wymagania w procesie aplikacji. Każdy z nich był zobowiązany dokonać nagrań czterech utworów bez cięć montażowych lub poprawek, wybranych z trudnego programu preselekcyjnego i załączyć je do zgłoszenia online.

Biuro Konkursu otrzymało aż 224 zgłoszenia z 27 krajów. Najwięcej kandydatów pochodzi z Polski (44), Niemiec (39), USA (23), Austrii (18) i Japonii (17). Liczną reprezentację stanowią skrzypkowie z Chin, Korei, Francji i Wielkiej Brytanii. Pozostałe zgłoszenia nadesłano z takich państw jak: Australia, Azerbejdżan, Belgia, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Izrael, Kanada, Kazachstan, Luksemburg, Rosja, Serbia, Singapur, Szwajcaria, Ukraina, Węgry i Włochy.

Do 30 kwietnia br. jury preselekcyjne w składzie Augustin Dumay – Przewodniczący Jury, Daniel Stabrawa – Wiceprzewodniczący Jury i Madeleine Carruzzo wyłonią najlepszych wiolinistów, których już w październiku usłyszymy w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej.

Użyte w artykule zdjęcia: Towarzystwo Wieniawskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz