Sport

Indywidualne biegi z City Trail

City Trail Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Od 30 stycznia ponownie będzie można sprawdzić formę na przełajowych trasach City Trail. Organizatorzy postanowili wrócić do formuły zastępczej zawodów, która polega na oznaczeniu 10 tras, w 10 miastach i udostępnieniu ich biegaczom, aby mogli przebiec je samodzielnie. Zawieszone pozostają treningi grupowe.

W Poznaniu trasa będzie oznaczona 13 lutego. Poza oznaczeniem tras i udostępnieniem ich w godz. 8:00-11:00, organizatorzy przewidują zabezpieczenie medyczne oraz poczęstunek po ukończonym biegu. Będą także fotograficzne pamiątki, bowiem na każdym biegu pojawią się profesjonalni fotografowie. Nie będzie natomiast wspólnego startu oraz klasyfikacji – każdy chętny startuje indywidualnie.

Możliwość biegu na oznaczonej i zabezpieczonej trasie CITY TRAIL oraz skorzystanie z bufetu i zdjęć to koszt 9,90 zł.

Aktualne przepisy zakazują organizacji zawodów, jedyne co możemy zrobić to udostępnić naszą trasę na bieganie indywidualne. Nie jesteśmy w stanie zaplanować na sztywno kolejnych imprez, ale liczymy, że wiosną będziemy mogli zorganizować wydarzenia przełożone z jesieni. Mamy w planie 10 biegów – po jednym w każdej z naszych lokalizacji. Kolejne zawody to lipcowy City Trail onTour, na którego organizację bardzo liczymy. Rok 2020 był dla nas pasmem odwołanych imprez, więc jeśli chcemy myśleć o pozostaniu w branży – musimy być dobrej myśli i mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią – już teraz planować wiosenne oraz letnie biegi – mówi Piotr Książkiewicz, organizator.

City Trail to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych, który powstał w 2010 roku w Poznaniu, jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. W 2012 roku impreza stała się ogólnopolską, a od 2013 roku formuła zakłada 60 biegów, w 10 miastach, w okresie od września do marca. Od początku zawodom dla dorosłych towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 300m do 2 km. W najlepszym sezonie 2016/2017 w biegach wzięło udział ponad 10 000 dorosłych i ponad 3200 dzieci, a łączna liczba osobostartów (suma wszystkich startów dorosłych i dzieci) przekroczyła 42 000.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz