POZnań

Ponad 900 osób chce pracować w szpitalu na terenie MTP

Prace przy budowie szpitala tymczasowego na terenie MTP  Foto: UMP

Ponad 900 osób jest gotowych pracować w tymczasowym szpitalu, który do końca listopada ma powstać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się 908 osób, w tym 45 lekarzy poinformował Mateusz Domagała z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – pozostali chętni to m.in. ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, pielęgniarki czy pracownicy administracyjni, chęć pracy w placówce zadeklarowało też 166 studentów medycyny.

Dodał również, że Wojewoda wielkopolski rozmawia również o możliwości współpracy kadrowej między szpitalami klinicznymi a szpitalem tymczasowym.

Prezydent Poznania poinformował równocześnie, że budowa szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich przebiega zgodnie z planem. Nowa placówka według założeń ma zacząć działać do końca listopada. Szpital ma przyjąć ok. 600 pacjentów.

Na dzisiaj najtrudniejszym elementem do rozwiązania jest kwestia kadry – mówi Jacek Jaśkowiak – mam nadzieję, że uda się zgromadzić odpowiedni personel i zgodnie z planem już w ciągu kilku dni nastąpi coś na kształt takiego treningu, by ten szpital mógł rozpocząć swoją aktywność już pod koniec miesiąca.

Izba przyjęć poznańskiego szpitala tymczasowego ma być gotowa w piątek 13 listopada.

(PAP) szk/ joz/

Prace przy budowie szpitala tymczasowego na terenie MTP Foto: UMP

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz