Aglomeracja

Zdalna nauka w szkołach ponadpodstawowych od poniedziałku

nauka online laptop uczeń  Foto: Annie Spratt

Niemal 1.000.000 uczniów ponad 6.000 szkół ponadpodstawowych mieszkających w czerwonych strefach rozpocznie naukę zdalną.

To ponad połowa wszystkich uczniów, którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych w całym kraju.

W strefie czerwonej znajdzie się 6.178 szkół ponadpodstawowych, czyli 50,8% wszystkich szkół ponadpodstawowych w całym kraju. Uczy się w nich 995.674 uczniów, czyli 54,8% wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

W pozostałej części kraju, a więc w strefie żółtej, znajdzie się 5.978 szkół ponadpodstawowych. Uczy się w nich 821.518 uczniów.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły ponadpodstawowe w strefie żółtej mają funkcjonować w trybie hybrydowym, czyli zajęcia będą prowadzone częściowo w szkole, a częściowo zdalnie. W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe mają pracować wyłącznie zdalnie. Ma to obowiązywać od poniedziałku 19 października.

W obu strefach będą wyjątki. Dotyczyć będą m.in. szkół specjalnych, szkół specjalnych w zespołach, internatów, szkół i placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym – w zakresie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować jak dotąd.

(PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: Annie Spratt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz