POZnań

Kolorowe prezenty dla dzieci ze szpitala Jonschera

Paczki dla szpitala dziecięcego (2)  Foto: materiały informacyjne

Do Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu trafiło wczoraj 50 kolorowych i wypełnionych prezentami, gadżetami i słodyczami paczek dla dzieci, które są hospitalizowane w placówce.

Celem inicjatywy było umilenie czasu hospitalizacji najmłodszym pacjentom, dla których pobyt w szpitalu w obecnej sytuacji i przy wprowadzonych restrykcjach jest szczególnie trudny. Inicjatorem akcji jest Michał Ciszak, z codziennypoznan.pl

4 lata temu lekarze ze szpitala na ul. Szpitalnej uratowali życie mojemu 3-dniowemu synowi. Powiedziałem sobie wtedy, że być może kiedyś się będę mógł odwdzięczyć. Myślę, że nie wynagrodzi to trudu, jaki wtedy włożyli w ratowanie noworodka, ale być może będzie to miły gest dla małych pacjentów – mówi organizator zbiórki.

Akcja ma pomóc w walce z nudą, a także wywołać uśmiech na twarzach dzieci, dla których pobyt w szpitalu w czasie epidemii jest szczególnie ciężki. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym m.in. ograniczenia wizyt u pacjentów czy np. noszenie maseczek ochronnych przez personel niemal przez cały czas, może być dodatkowym stresem dla najmłodszych pacjentów, dla których obecna sytuacja bywa czasem trudniejsza do zrozumienia.

Choć lekarze i pielęgniarki robią wszystko, by ich pacjentom było w placówce jak najlepiej, to czasem potrzebny jest element “rozproszenia uwagi”. Właśnie dlatego do szpitala trafią prezenty dla dzieci. Nie od dziś wiadomo bowiem, że uśmiech i pozytywne nastawienie pomagają w powrocie do zdrowia.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz