Sport

13. Poznań Półmaraton dopiero za rok

11. Poznań Półmaraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

13. (pechowy?) PKO Poznań Półmaraton zaplanowany początkowo na 5 kwietnia tego roku odbędzie się dopiero w 2021 roku. Powodem jest oczywiście zagrożenie związane z koronawirusem.

Nowa data tego wydarzenia to niedziela 18 kwietnia 2021. Wszystkie osoby, które uiściły opłatę startową otrzymają jej zwrot.

W pierwszej kolejności, od piątku 27 marca, zwrot opłat startowych otrzymają osoby, które uiściły opłatę poprzez system płatności PayU oraz w formie „kup na prezent” – informuje Monika Prendke z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – w dalszej kolejności, do końca kwietnia, zwrot opłat otrzymają osoby, które uiściły opłatę bezpośrednio na konto Organizatora.

Wszystkie osoby, które płaciły w formie przelewu zbiorczego, czy indywidualnego, za pośrednictwem poczty, gotówką w siedzibie POSiR oraz nabyły pakiet startowy poprzez opcję „przekaż numer” powinny przesłać na adres e-mail: zwroty@halfmarathon.poznan.pl swój numer zgłoszenia, numer startowy a także numer konta bankowego.

Organizatorzy 13. Poznań Półmaratonu chcieli początkowo przesunąć termin na połowę października jeszcze tego roku, ale kolidowało to z innymi wydarzeniami sportowymi w Poznaniu i Polsce. By nie zmuszać uczestników wyboru między różnymi prestiżowymi imprezami biegowymi zdecydowano o przesunięciu na kolejny rok,

Kolejnym ważnym powodem, który wpłynął na odstąpienie od organizacji Półmaratonu w terminie 17-18.października 2020, były prośby wielu biegaczy, które docierały do nas poprzez social media, maile oraz telefony, by właśnie nie organizować Półmaratonu w ww. terminie – podkreśla Monika Prendke – nasze biegi organizujemy dla zawodników, których głos jest dla nas ważny i zawsze, gdy to możliwe, bierzemy go pod uwagę, ponieważ każdy z biegaczy jest nieodłączną częścią Poznań Półmaratonu i Poznań Maratonu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz