BizNews

Lody Gwiazdor i Bimba w self service lodziarni!

Lody - nowa lodziarnia  Foto: goodonepr.pl / materiały prasowe

Self service gelateria to nowy pomysł na podawanie i jedzenie lodów. Wszystko polega na tym, że każdy nakłada je sobie sam. Najpierw wybieramy wafelek lub kubeczek, potem miksujemy dowolne smaki włoskich lodów, a następnie całość dekorujemy kolorowymi dodatkami. Można wśród nich znaleźć cząstki świeżych owoców, czekoladowe wiórki, ale też popcorn, domowe marmolady, a nawet kuleczki jadalnego brokatu. Płaci się w zależności od tego, ile waży ostateczna porcja. Koncepcja „self service ice cream” przybyła z Włoch, gdzie stoiska tego typu cieszą się dużą popularnością, w Polsce jest to nowość. Pierwszy punkt otwarty został w poznańskiej Avenidzie.

Vouchery na lody Ice Dream będzie można wygrać w konkursach w Światecznej Bimbie, która będzie kursowała po Poznaniu 15 grudnia. Lodziarnia, specjalnie dla poznaniaków przygotowała deser o nazwie „Bimba”, czyli zielono-żółty miks mango i zielonej herbaty. Można tu także spróbować truskawkowo-migdałowego „Gwiazdora” oraz innych, oryginalnych smaków. Cena lodów to 2,49 za 50 g, czyli mniej więcej tyle ile waży klasyczna gałka.

W lodziarni, która mieści się w Avenidzie można wybierać spośród tych tradycyjnych i dobrze znanych, ale też smaków bardziej egzotycznych i niespotykanych w przypadku lodów włoskich. Tradycjonaliści znajdą tu klasyczną śmietankę i czekoladę, poszukiwacze nowości – kasztany i zieloną herbatę, a weganie owocowe sorbety. – Składniki, z których wytwarzamy nasze lody trudno znaleźć w Polsce, dlatego lwią część sprowadzamy bezpośrednio z Włoch mówi właściciel Jakub Szeliga.

 

Użyte w artykule zdjęcia: goodonepr.pl / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz