POZnań

Rozbierają pawilony na Świcie

Świt - rozbiórka pawilonów  Foto: ZKZL - materiały prasowe

Pawilony handlowo-usługowe na Świcie już niedługo zyskają nowoczesny wygląd. Prace idą zgodnie z harmonogramem a pierwsze pawilony zostały już wyburzone.

W tym tygodniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe pierwszych pawilonów. Najemcy, którzy prowadzili w nich swoją działalność zostali przeniesieni do lokali zastępczych.

Zakres prac jest szeroki i obejmie między innymi wymianę stolarki okiennej, wymianę ścian osłonowych zewnętrznych wraz z dociepleniem oraz wzmocnienie konstrukcji stropodachów budynków. Kapitalny remont obejmuje także wymianę instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej i wymianę instalacji elektrycznej.

Zostanie zamontowana instalacja sygnalizacji włamania oraz monitoring. Podczas remontu pawilonów przy ul. Świt nie zabraknie prac w przestrzeni wspólnej dookoła budynku – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Powstaną tutaj nowe chodniki i parkingi oraz elementy małej architektury takie jak ławeczki, oświetlenie czy kosze na śmieci. Inwestycja zostanie ukończona w 2020 roku. Całkowity koszt inwestycji to 20,5 miliona złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz