K U L T U R A

Najlepsza okładka płytowa roku!

Wystawa Płyta Roku 2018  Foto: Jakub Krzyżanowski / materiały prasowe

Wystartował nabór do Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019 roku, którego pomysłodawcą był wybitny polski grafik Rosław Szaybo.

Wyboru prac na wystawę oraz zwycięzców dokona Jury złożone z ekspertów z zakresu sztuk plastycznych i branży muzycznej. Wśród członków Jury znajdzie się między innymi ubiegłoroczny zwycięzca, jeden z najbardziej uznanych autorów okładek płyt w Polsce – Grzegorz “Forin” Piwnicki, który stworzył okładki płyt dla takich artystów jak O.S.T.R., Pezet czy Mrozu.

W ramach Konkursu wybranych zostanie 30 najlepszych projektów graficznych, które trafią na wystawę pokonkursową w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. Pula nagród w tym roku wynosi 12 tysięcy złotych.

Wernisaż oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2020 r. Nowością będzie przyznanie Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo. Niezwykłe podejście artysty do sztuki graficznej, a przede wszystkim okładek płytowych poznać będzie można podczas premierowego pokazu filmu, który powstał w czasie ubiegłorocznej edycji Konkursu.

Użyte w artykule zdjęcia: Jakub Krzyżanowski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz