POZnań

Piękne zabytkowe auta na ulicach Poznania

Dni Starego Miasta – zabytkowe auta na Wrocławskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Dziś rozpoczyna się 46 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, w którym udział weźmie 30 pojazdów wyprodukowanych przed 1988 rokiem. Do najciekawszych należą samochody przedwojenne.

Wśród nich na trasie rajdu pojawią się takie perełki motoryzacyjnej historii jak Ford A Sport Coupe, Cadillac 355c czy Aero 30. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u jak Warszawa, Nysa, Trabant czy Polski Fiat 126p.

W sobotę zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych. W tym dniu uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem „Delicjusz” w Trzebawiu, który jest bazą tegorocznego rajdu, a potem w Stęszewie, Rogalinie, Krzesinach.

Kulminacyjnym punktem programu tego dnia rajdu będzie Konkurs Elegancji w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Pokaz odbędzie się na Starym Rynku w Poznaniu o godz. 15.00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz