POZnań

Nocne zwiedzanie Palmiarni

Palmiarnia Poznańska  Foto: Palmiarnia Poznańska

Poznaniacy i turyści znów będą mogli przyjrzeć się naturze po zmroku. Po raz trzeci w tym roku, Palmiarnia Poznańska zaprasza na nocne zwiedzanie swoich wnętrz – tym razem przy dźwiękach mis tybetańskich i gongu.

Kolejna Noc w Palmiarni Poznańskiej rozpocznie się w piątek, 23 sierpnia o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy. Trzeciej tegorocznej odsłonie wycieczek przy blasku księżyca towarzyszyć będzie występ Katarzyny Szymków z Bim Bam Bom Healing Singing Bowl.

Dźwięki i wibracje mis tybetańskich wpływają relaksacyjnie na umysł i ciało człowieka – czytamy na stronie wydarzenia.

Zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej po zmroku odbywa się nieprzerwanie od czerwca 2016 roku, zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim.

Zwiedzanie Palmiarni nocą jest o tyle wyjątkowym wydarzeniem, że będąc w pawilonach można poczuć się jak w tropikalnej dżungli. Rośliny przybierają inny wygląd o zmroku, niektóre z nich kwitną. Odgłosy papug czy szumu wody, które można usłyszeć, dodatkowo wzmacniają wrażenia. Od 2017 roku każdą Noc w Palmiarni staramy się wzbogacić dodatkowym wydarzeniem na przykład koncertem czy wystawą – tłumaczy Kaja Pilarczyk, rzeczniczka Palmiarni Poznańskiej.

Palmiarnia Poznańska jest jednym z najstarszych ogrodów tego typu. Jej zbiory liczą około 17 tysięcy roślin oraz 170 gatunków ryb.

Ceny biletów to 7 zł (bilet ulgowy) i 10 zł (bilet normalny). Bilety można kupować w kasie do godziny 1:30.

Użyte w artykule zdjęcia: Palmiarnia Poznańska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz