Aglomeracja

Od dziś zmiany w komunikacji na Żegrzu

Skrzyżowanie ulic: Inflancka, Żegrze, Kurlandzka  Foto: materiały prasowe / PIM

Na skrzyżowaniu ulic Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej trwa remont nawierzchni. Prace potrwają do 6 września i odbywają się etapami, tak żeby były jak najmniej dokuczliwe. W kolejnym etapie – od 9 do 12 sierpnia – będą wprowadzone korekty dla linii autobusowych.

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Żegrze, Kurlandzka i Inflancka rozpocznie się dzisiaj i potrwa do soboty (10 sierpnia). Od tego dnia autobusy linii numer 152, 165, 174, 184 i 245 wrócą na swoje stałe trasy, natomiast linia nr 238 wróci na trasę sprzed rozpoczęcia prac.

Autobusy na zastępczej linii autobusowej T1 kursować będą bez zmian, jednakże mogą występować tymczasowe zamknięcia pasów ruchu, co może się przekładać na płynność przejazdu.

W kolejnym etapie prac – od 11 sierpnia (niedziela) – autobusy linii numer 152, 165, 174, 184 i 245 jadące w kierunku ronda Rataje będą korzystały z objazdu ulicami: Obodrzycką, Unii Lubelskiej, rondo Żegrze do ulicy Żegrze. Autobusy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach na trasie objazdu, z pomięciem przystanku Orła Białego II (w kierunku ul. Żegrze). Dla powyższych linii, po skręcie w lewo w ul. Unii Lubelskiej zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek Obodrzycka/Orbit.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz