K U L T U R A

Natalia Przybysz otworzyła maltańską część cyklu #NaFalach

#NaFalach - Natalia Przybysz - Poznań 19.07.2019 r.  Foto: Paweł Rychter
#NaFalach - Natalia Przybysz - Poznań 19.07.2019 r.

Po trzech koncertach nad Jeziorem Strzeszyńskim poznańscy fani najlepszej polskiej muzyki przenieśli się nad Maltę. W piątkowy wieczór na pływającej maltańskiej scenie wystąpiła Natalia Przybysz.

Tę artystkę Maltańska Scena Muzyczna, organizowana już od 2004 roku, miała zaszczyt ugościć na swoich deskach po raz drugi. Uradowana publiczność odśpiewała wraz z Natalią Przybysz przeboje takie jak: Prąd, Miód, Niebo czy Dzieci Malarzy. – Uwielbiam grać w Poznaniu, moja mama studiowała tutaj na Akademii Sztuk Pięknych, także ilekroć tutaj jesteśmy, wracają do mnie piękne wspomnienia z dzieciństwa – mówi Natalia Przybysz. – Dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie bawili się dziś razem z nami – dodaje laureatka trzech Fryderyków.

W kolejce do występu #NaFalach czekają już kolejni znakomici muzycy. Bardzo imponująco zapowiada się zwłaszcza najbliższy weekend, w którym odbędzie się aż 5 koncertów.

W piątek jako druga na pływającą scenę nad Maltą wybiegnie Daria Zawiałow. Autorka hitów takich jak: Szarówka, Kundel Bury czy Nie dobije się do Ciebie zaprezentuje mieszkańcom Wielkopolski swój szeroki repertuar. Artystka wystąpiła w zeszłym roku nad Maltą w ramach Poznań Late Summer Festiwal. Koncert odbywał się wtedy w deszczu. – Z przyjemnością dajemy licznym fanom Darii Zawiałow okazję do szybkiej powtórki, bo bardzo zależało nam na jej występie w ramach cyklu Na Falach – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Łukasz Miadziołko. – Mamy nadzieję, że pogoda tym razem nie zawiedzie poznańskiej publiczności.

Tymczasem w sobotę i niedzielę nad Jeziorem Strzeszyńskim w ramach cyklu Na Falach, odbędzie się Festiwal Luxfest. W jego programie znalazły się takie kapele jak: Coma i Luxtorpeda (sobota), a także Arka Noego i jej ukraiński odpowiednik – Kowczeg Noja (niedziela). Tradycyjnie nie zabraknie Luxartu – strefy animacji dla rodzin z dziećmi. Muzyczny sierpień w Poznaniu szykuje się równie interesująco. Komplet informacji można znaleźć na stronie www.nafalach.poznan.pl oraz w mediach społecznościowych pod hasłem NaFalach.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Harmonogram cyklu #NaFalach:
26.07 Daria Zawiałow
27.07 Luxfest: Coma i Luxtorpeda
28.07 Luxfest: Arka Noego i Kowczeg Noja
02.08 Rasmentalism, Łona/Webber & The Pimps
10.08 Rebeka i Rosalie
23.08 Kamil Bednarek
30.08 Bokka i Kamp!

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz