POZnań

Bezpłatne badania dla poznaniaków

Stop udarom - pomiar ciśnienia lekarz  Foto: www.stopudarom.pl / fb

Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych, przygotowanych przez urząd miasta i partnerów. W każdą środę, w ramach Lata na Targach, można odwiedzić strefę zdrowia. Natomiast w weekend, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Piątkowskiej odbędzie się Biała Sobota.

W ramach akcji Lato zdrowe i międzypokoleniowe, w każdą środę na MTP działa strefa zdrowia. Oprócz bezpłatnych badań, organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę porad i konsultacji specjalistów, a także działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym dla mieszkańców chcących zadbać o swoje zdrowie podczas letnich wakacji. W przygotowanej strefie każdy znajdzie coś dla siebie – od najmłodszych do najstarszych. Prowadzone będą m.in. zajęcia zachęcające np. do nauki pierwszej pomocy czy warsztaty plastyczne. Zaplanowano też konkursy z nagrodami. Prozdrowotne atrakcje czekają na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w pawilonie nr 1 na (wejście od strony ul. Głogowskiej).

Poznań stawia na profilaktykę. W ramach różnych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miejskiej staramy się tworzyć strefy zdrowia dla mieszkańców. Pragniemy, aby nie tylko miło spędzali czas, ale również korzystali z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych. Wiele badań można dziś zorganizować w mobilnych gabinetach i namiotach, które są obecne na naszych wydarzeniach. Zachęcam poznanianki i poznaniaków do korzystania z badań – zwłaszcza profilaktycznych, gdyż badając się regularnie możemy uniknąć wielu chorób – mówi Joanna Olenderek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Bezpłatne badania, porady i konsultacje czekają na poznaniaków także w sobotę (20 lipca). Na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Piątkowskiej 89/101 odbędzie się Biała Sobota. Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie zdrowia poprzez łatwy dostęp do specjalistów oraz wykonywanie badań profilaktycznych, bezpłatnych dla poznanianek i poznaniaków. Biała Sobota to wydarzenie cykliczne. Miasto Poznań organizuje akcje w różnych miejskich przestrzeniach. Miejsca te zamieniają się wówczas w gabinety porad lekarskich i zdrowotnych.

Użyte w artykule zdjęcia: www.stopudarom.pl / fb

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz