K U L T U R A

Jezioro Łabędzie dla najmłodszych!

Jezioro Łabędzie  Foto: materiały prasowe

Niemal 60 artystów i ręcznie szyte kostiumy, scena, którą widzowie mogą oglądać z trzech stron, imponująca choreografia i elementy akrobatyczne. To wszystko zobaczy będzie można podczas premiery najnowszego spektaklu w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź.

„Jezioro łabędzie – miniatura” to fabularny spektakl i klasyczny balet oparty na kanwie oryginalnego widowiska. Przez naszych reżyserów został skrócony do 60 minut. Nad muzyką do spektaklu czuwał Gabriel Kaczmarek, który podjął się bardzo trudnego zadania. Oryginalna muzyka z “Jeziora łabędziego” została skrócona i dostosowana do potrzeb najmłodszych widzów – mówi Beata Wrzosek-Dopierała, odpowiedzialna za opracowanie spektaklu.

Spektakl został przygotowany z myślą o najmłodszych. Dla nieco bardziej doświadczonej teatralnie publiczności widowisko jest doskonałą okazją do porównania znanego miłośnikom baletu „Jeziora łabędziego” autorstwa Piotr Czajkowskiego z formułą proponowaną przez Teatr Cortiqué.

Pomysłodawcą powstania widowiska „Jezioro łabędzie – miniatura” jest Anna Niedźwiedź, która tym razem pracę nad finalnym kształtem widowiska powierzyła docenianym reżyserom i choreografom.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na scenie wśród artystów pojawiają się uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Tańca, tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu i inni współpracujący z naszym teatrem artyści i uczniowie – mówi Iwona Ratajczak choreograf II sceny w przedstawieniu.

Przygotowania do premiery trwają od kilku miesięcy, a najbardziej czasochłonne są próby oraz projektowanie i wykonywanie kostiumów. – Każdy z nich jest szyty i ozdabiany ręcznie. Na scenie występuje ponad 60 artystów, więc szycie kostiumów trwa bardzo długo – mówi projektantka kostiumów Sandra Stanisławczyk.

Spektakle premierowe: 24, 25 lutego, Teatr Cortiqué, ul. Petera Mansfelda

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz