Aglomeracja Czerwonak

Bezpieczni w Powiecie Poznańskim

Rodzinny Festyn w Ogrodzie Jordanowskim (19)  Foto:

Festyn „Bezpieczni w Powiecie Poznańskim”, odbędzie się w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Bolechowie w najbliższą sobotę 15 września, od godziny 13:00 do 17:00, . Zabawie i rozrywce będą towarzyszyć lekcje bezpieczeństwa, które poprowadzą przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz straży granicznej. Tradycyjnie już ochotnikom z powiatu poznańskiego zostanie przekazany specjalistyczny sprzęt. W tym roku 36 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma od starosty poznańskiego 36 prądownic i 108 odcinków węża, za kwotę ponad 97 tysięcy zł.

Jedną z atrakcji będą pokazy w nowoczesnym symulatorze do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów. Tego typu trenażer pozwala strażakom sprawdzić się w sytuacjach bardzo zbliżonych do zagrożeń, które mogą na nich czekać podczas prawdziwych akcji. Symulator, znajdujący się na terenie jednostki w Bolechowie, jest jednym z 18 w Polsce. Na pikniku w Bolechowie pojawią się także jednostki konne oraz specjalnie wyszkolone psy, do zwalczania przestępczości.

Najmłodsi goście imprezy będą mogli bawić się w specjalnie przygotowanej strefie, w której będą na nich czekać trampoliny, „dmuchańce” a także zdalnie sterowane samochody. Dzieci będą mogły zrobić również olbrzymie bańki mydlane, pobawić się w basenie z piłkami a także stworzyć słodkości podczas warsztatów karmelkowych. Na finał przygotowano – kąpiel w pianie gaśniczej.

Uczestnicy imprezy będą mogli posilić się bigosem, pyrami z gzikiem, czy grochówką, które podczas zabawy są serwowane bezpłatnie.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz