Lech Poznań – Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Radosław Majewski

Ostatnie spotkanie 7. kolejki Lotto Ekstraklasy obędzie się przy Bułgarskiej. Dzisiaj “Kolejorz” spróbuje przełamać odkuć się za porażki w ostatnich rundach. Rywalem Lecha Poznań będzie Piast Gliwice, początek spotkania o godzinie 20:30.

Lech Poznań po serii meczów bez porażki dwa razy przegrał – z Wisłą Kraków i Zagłębiem Lubin. Piast Gliwice również wygrał cztery z sześciu meczów i ma 12 punktów na koncie.

1 - 1

Piast Gliwice

• 22:27 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:25 Lech nie przegrał ale też nie wygrał. Szkoda chwili słabości, w której poznaniacy stracili bramkę. Ostatecznie Lech podzielił się punktami z Piastem.
  • 90+4 I mamy koniec spotkania. Lech zremisował z Piastem 1:1.
  • 90+4 Czerwiński wybija piłkę za linię końcową. Lecha ma rzut rożny.
  • 90+2 Tomczyk upada w polu karnym gości za co dostaje żółtą kartkę, gdyż zdaniem sędziego symulował faul.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Patryk Dziczak ukarany kartką za dyskusje z sędzią.
  • 89' Piast: Badia za Valencię
  • 86' Chwilę przed zmianą głową w stronę bramki strzelać próbował Gytkjaer.
  • 86' Lech: Tomczyk za Amarala
  • 84' Klupś do Tiby, a ten dośrodkował do Dioniego, który niestety strzelał wprost w bramkarza rywali.
  • 81' Ojj tego niestety można było się spodziewać. Poznaniacy tracą kolejną bramkę po długim podaniu do Hateleya. Ten zagrał do środka gdzie był Valencia, który z bliska wpakował piłkę do siatki! Ale po chwili sędzia główny orzeka, że bramka nie została uznana. Jeden z rywali w trakcie zagrywania piłki był na spalonym.
  • 80' Strzał z rzutu wolnego ale piłka przeleciała ponad bramką Pytnocky-iego.
  • 79' Tuż przed polem karnym De Marco faulował Valencię, Rzut wolny dla gości na wprost bramki Lecha.
  • 75' Lech: Klupś za Jóźwiaka
  • 73' Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne! Piłka spada pod nogi Hateleya, który pewnie z bliska pokonuje Pytnocky-iego! Niewiele ponad kwadrans meczu i mamy otwarty wynik meczu. Lech remisuje 1:1 z Piastem.
  • 72' Jóźwiak sfaulował Valencię i jest kartka da poznaniaka.
  • 71' Jóźwiak zszedł z piłkę do środka i potężnie huknął z linii szesnastego metra, ale Plach wybija ją na rzut rożny.
  • 66' Dośrodkowanie z lewej strony Jóźwiaka trafia do niepilnowanego Amarala, który jednak uderza zbyt wysoko i piłka przelatuje nad bramką rywali.
  • 66' Piast: Parzyszek za Papadopulosa
  • 65' Pytnocky broni strzał Valencii!!!
  • 60' Dziczk próbował pokonać Putnocky-iego ale poznański bramkarz bez trudu złapał piłkę.
  • 59' Dobre dośrodkowanie Pietrowskiego z prawego skrzydła do Felixa, ale strzał oddany już w trakcie sygnalizowanej przez sędziego liniowego pozycji spalonej.
  • 58' Kirkeskov zagrał w pole karne do wbiegającego Koruna, ten jednak zgrał bardzo niedokładnie i piłka nie leciała w światło bramki.
  • 57' Cywka fauluje kolejny raz.
  • 56' Mak strzelał zza szesnastego metra ale piłka przeleciała nad poprzeczką Lecha.
  • 54' Piast: Mak za Jagiełłę
  • 53' Valencia próbuje strzelać z dystansu ale piłka mija bramkę.
  • 51' Cywka dośrodkował do Gytkjaera. Niestety napastnika Lecha uprzedził Czerwiński.
  • 50' Świetna akcja Jóźwiaka na skrzydle, rajd do linii końcowej i dośrodkowanie. Niestety adresat dośrodkowania, Dioni nie dał rady dojść do piłki.
  • 47' Dioni zgrywa przed pole karne do Cywki. Hateley blokuje strzał poznańskiego pomocnika.
  • 45' Lech: Dioni za Makuszewskiego
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań prowadzi 1:0 z Piastem Gliwice.
  • 45' Tiba również ukarany żółtą kartką za faulowanie Jagiełły.
  • 43' Świetne zagranie Amarala wprost na głowę Gytkjaera. Duńczyk uderzył jednak minimalnie niecelnie. I kibice i realizator na stadionie myśleli już, że jest bramka... Realizator stadionowy zagrał dźwięk, który zwyczajowo puszczany jest kiedy pada bramka dla Lecha.
  • 41' Cyfka ukarany kartką za faul.
  • 38' Amaral rozpoczyna akcję ofensywną Lecha podając prostopadle w pole karne do Gytkjaer'e, który zgrał piłkę do Jóźwiaka. Bramkarz gości ledwo obronił lecącą tuż na murawą piłkę.
  • 36' Gytkjaer ustawił piłkę na jedenastym metrze i po chwili pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości dając Lechowi prowadzenie w tym spotkaniu. Lech Piast, 1:0.
  • 35' Hateley fauluje Jóźwiaka w polu karnym i jest rzut karny dla Lecha Poznań!
  • 32' Dobra kontra Piasta, szybkie podanie na wolne pole do Valencii, którego poznaniacy złapali rywala na spalonym.
  • 29' De Marco wygrywa walkę z Felixem na skrzydle.
  • 26' Świetne zagranie Jagiełły w pole karne do niepilnowanego Hateley'a. Jednak Anglik fatalnie spudłował będąc jedenaście metrów od bramki.
  • 25' Jóźwiak faulowany i jest rzut wolny dla Lecha po lewej stronie pola karnego PIasta.
  • 22' Piast próbuje rozgrywania piłki tuż przed linią szesnastego metra ale po chwili piłka dosyć spokojnie turla się w stronę Putnocky-iego,
  • 21' Amaral zdołał uderzyć głową w polu karnym po świetnym dośrodkowaniu kolegi z zespołu. Strzał nieco chybiony ale brawa za stworzenie zagrożenia.
  • 20' Dośrodkowanie Cywki w pole karne ale Gytkjaer nie miał szans wykorzystać wrzucanej piłki. Lecz to jeszcze nie koniec akcji Lecha.
  • 17' Makuszewski wrzuca piłkę z prawej strony, ale bramkarz Piasta z problemami ale łapie piłkę.
  • 10' Tiba strzela na bramkę Piasta. Strzał Portugalczyka z 20 metrów przeleciał tuż nad poprzeczką.
  • 8' Chwilowa przerwa w grze. Gytkjaer zderzył się w polu karnym z jednym z zawodników Piasta, któremu udziela jest właśnie pomoc medyczna.
  • 3' Piast rozgrywa piłkę prawą stroną boiska. Pietrowski zagrał do Papadopulosa, ale jego uderzenie z pola karnego zablokował jeden z poznańskich obrońców.
  • 1' Akcja ofensywna Lecha, jednak dośrodkowanie Wasielewskiego niewykorzystane przez żadnego z kolegów.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 20:29 Dzień dobry! Temperatura około 15 stopni i niewielu kibiców na murawie. Tak przedstawia się stadion miejski przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.