BizNews

Klasa patronacka w popularnej Budowlance

Pekabex  Foto: Pekabex

W popularnej Budowlance przy ul. Rybaki powstanie klasa patronacka i warsztat zaopatrzony w sprzęt zbrojarski. To efekt podpisanego właśnie listu intencyjnego o współpracy spółki Pekabex z Zespołem Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu.

Zespół Szkół Budownictwa nr 1 jest jedną z najwyżej notowanych szkół w Poznaniu, ponieważ każdego roku do szkoły składa dokumenty liczba osób niemal dwukrotnie przewyższająca możliwości przyjęcia – podkreśla Krzysztof Kubiak, dyrektor szkoły – dodatkowo wielu uczniów w procesie rekrutacji do szkoły składa świadectwa z wyróżnieniem na zakończenie roku szkolnego.

To kolejny w naszej aglomeracji przykład współpracy firm ze szkołami zawodowymi. Jest ona istotna dla wspólnego, efektywnego kształtowania rynku pracy w Polsce. Współpraca ma polegać m. in. na propagowaniu wspólnych projektów w zakresie rozwoju obu jednostek, organizowaniu wspólnych działań o charakterze edukacyjnym oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć i działań w zakresie kształcenia zawodowego.

Zespół Szkół Budownictwa nr 1 to jedna z najlepszych szkół lokalnych oraz w kraju, której historia sięga prawie 100 lat. W ramach rozpoczynającej się właśnie współpracy firma Pekabex przekazała już na szkolne boisko betonowe meble wykonane przez jej pracowników

Z Zespołem Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu współpracowaliśmy od wielu lat, a teraz zwieńczyliśmy ten okres utworzeniem klasy patronackiej i warsztatu zaopatrzonego w sprzęt zbrojarski – wyjaśnia Karolina Radziejewska, Kierownik ds. Personalnych Pekabex – uczniowie szkoły brali udział w praktykach w firmie Pekabex i liczymy, że nasza współpraca rozszerzy się również na inne pola działalności.

Pekabex to wytwórca konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Produkuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym (np. hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi), inżynieryjnym (np. mosty, tunele), a także na potrzeby projektów nietypowych.

Użyte w artykule zdjęcia: Pekabex

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Po latach “radosnej” twórczości iż WSZYSCY muszą być magistrami bez zawodu, jest nadzieje na powrót do normalności.
    Iskierka nadziei, że powrócą szkoły zawodowe i co najważniejsze iż za czas jakiś , jacyś “oświeceni” ŁUNI ponownie nie zniszczą szkolnictwa/nauczania/przysposobienia do zawodu/fachu, potrzebnego do NORMALNEGO funkcjonowania społeczeństwa, a nie tylko “produkowanie” zblazowanych ludzików z tytułami ale bez umiejętności czegokolwiek !