Sport

Wyścigi motocyklowe na Torze Poznań

IX runda WMMP 2015 - Tor Poznań 21.08.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
IX runda Wyścigowym Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 - Tor Poznań 21.08.2015 r.

Kilkudziesięciu motocyklistów walczyć będzie na Torze Poznań o punkty w ramach 3. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Podczas weekendu odbędzie się łącznie 14 wyścigów.

W sobotę odbędą się kwalifikacje i pierwsza seria ostrych zmagań na torze – zapowiada Teresa Michlicka z Automobilklubu Wielkopolska – sezon wkracza w decydującą fazę więc zapowiadają się wielkie emocje.

W klasie Superbike faworytem od lat jest Paweł Szkopek. Jego głównym konkurentem jest jego młodszy brat Marek, obecny lider klasyfikacji sezonu. W klasie Superstock 1000 doskonale spisuje się Michał Filla, który wygrał wszystkie dotychczasowe wyścigi. Natomiast klasa Superstock 600 kolejny raz jest zdominowana przez Szymona Strankowskiego. W kolejnej klasie, Supersport, liderem pozostaje Bartek Cabala, z którym rywalizują Mikołaj Budzyński i Piotr Kloc.

Wyścigi w ramach Pucharu Polski, dostarczają nierzadko ogromnych emocji, wyrównana stawka zapewnia spory poziom adrenaliny – dodaje Teresa Michlicka – w Rookie 600 zobaczymy m.in. Dominika Stefanowskiego, Kamila Mołdawskiego czy Andrzeja Muszyńskiego, a w Rookie 1000 Jarosława Budzyńskiego, Artura Dudę czy Karola Rychlika, a w tych klasach pojedynki łokieć w łokieć i finisz o włos to niemal standard więc będzie na co popatrzeć.

W rozwijającej się klasie Supersport 300 ścigać się będą m.in. Kamil Barcik, Mateusz Durynek i Filip Kurek. Ponadto zobaczymy kolejną odsłonę widowiskowego pucharu BMW G310R w wyrównanej stawce ok. 15 zawodników.

Niedzielne zawody urozmaici powiem nostalgii w formie wyścigów klasyków, których organizatorzy spodziewają się w grupie liczącej niemal 50 jednośladów – zapowiada Teresa Michlicka.

Wyścigi na Torze Poznań rozpoczną się w sobotę 14 lipca o 12:25, a w niedzielę 15 lipca o 11:15.

IX runda Wyścigowym Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 – Tor Poznań 21.08.2015 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz