Aglomeracja

Festiwal piwa i kultury!

Festiwal Piwa w Szreniawie  Foto: Muzeum w Szreniawie

Piwo z kulturą – VIII Szreniawski Festiwal Piwa to kolejne już biesiadne wydarzenie organizowane przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych.

Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy pouczającą grę terenową. Podczas jej rozwiązywania najmłodsi zdobędą ciekawą i pożyteczną wiedzę o naszym muzeum – informuje Mariusz Gąszczołowski z działu promocji muzeum.

W czasie imprezy zaprezentowane zostaną plansze graficzno-tekstowe z ciekawostkami na temat historii piwa oraz wystawa birofilska pochodząca ze szreniawskich zbiorów. Będzie też prezentacja małych i średnich browarów, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujących się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw.

Będzie także bogata część gastronomiczna z kuchnią piwną, wypiekaniem chleba i stoiskami browarów regionalnych połączona ze sprzedażą ich wyrobów w ogródkach piwnych.

Dla mieszkańców Poznania o okolic Koleje Wielkopolskie przewidziały dojazd do Szreniawy i z powrotem za 5 zł – pociągami specjalnymi.

PIWO Z KULTURĄ – VIII SZRENIAWSKI FESTIWAL PIWA – niedziela, 3 czerwca 2018 r. w godzinach od 12.00 do 19.00.

Użyte w artykule zdjęcia: Muzeum w Szreniawie , Muzeum w Szreniawie / facebook,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz