K U L T U R A

Sky is the limit – debiutancka książka polskiej stewardesy

Drzwi otwarte i Dzień Dziecka w nowym terminalu na Ławicy - Poznań 03.06.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Po szkole średniej trafiła do irlandzkich linii lotniczych i przeprowadziła się do Włoch. Obecnie rozwija swoją pasję i postanowiła rozpocząć kurs pilotażu. Prowadzi bloga „Życie Stewardessy”, który cieszy się dużą popularnością. Olga Kuczyńska bazując na swoim bogatym zawodowym doświadczeniu napisała książkę „Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” (Burda Publishing Polska). O kulisach jej powstawania opowie na przedpremierowym spotkaniu autorskim w salonie Empik w Starym Browarze już 18 kwietnia.

Droga w chmury wymagała od niej wielu wyrzeczeń, cierpliwości i determinacji. Nie była usłana różami. W „Życiu stewardesy…” opowiada o swoich początkach, o tym jak uczyła się nie poddawać, wierzyć w siebie i dążyć do tego, co chciała osiągnąć.

Opowiem ci o samolotach, o pracy na pokładzie, o ludziach, których tam spotykam – załogach i pasażerach. Życie zaskoczyło mnie wielokrotnie. Nie tylko to podniebne, ale też to przyziemne. Chcę, aby każdy, kto widzi samoloty na niebie, wiedział jak wygląda nasza codzienność. Jacy jesteśmy bez makijażu, kim jesteśmy pod mundurami. Prawdziwą, szczerą i niezwykle inspirującą Olgę Kuczyńską będzie można poznać na wyjątkowym, przedpremierowym spotkaniu wokół „Życia stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice”.

Olga Kuczyńska – zawodowa stewardesa. Najlepiej czuje się „w chmurach”. Latanie to jej praca, hobby i spełnienie dziecięcych marzeń. „Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” to jej debiut pisarski.

18 kwietnia, godz. 18:00
Empik Stary Browar
ul. Półwiejska 42, Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz