Jeżyce

Wraca ruch na Kraszewskiego

Autobus 64 na Kraszewskiego  Foto: TD

Gdy już niemal wszyscy przyzwyczaili się, że nie można przejechać przez całą ulicę Kraszewskiego, ta zostaje ponownie otwarta. Samochody będą mogły przejechać tędy już w poniedziałek (14.08), a pod koniec sierpnia wrócą tutaj również bimby.

Przebudowa ulicy Kraszewskiego  wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Sienkiewicza i Szamarzewskiego oraz Jackowskiego, a także ulicy Zwierzynieckiej do wysokości ul. Prusa trwała niemal rok.

W pierwszej kolejności wrócą na te zamknięte do tej pory fragmenty samochody i autobusy. Do czasu ukończenia całości przebudowy z pewnymi utrudnieniami muszą się jeszcze liczyć piesi. Niedostępny dla będzie częściowo chodnik od strony zachodniej ul. Kraszewskiego. Bimby wrócą tutaj najprawdopodobniej 25 sierpnia.

Przez ten niemal rok wymieniono m. in. sieci energetyczne, a na ulicy Zwierzynieckiej wybudowano nowe wysepki przystankowe. Tory tramwajowe ułożono na specjalnych płytach fundamentowych, wraz z matami wibroizolacyjnymi, co ma zapewnić cichszy przejazd bimb.

Najbardziej widoczne zmiany to droga rowerowa w ulicy Zwierzynieckiej, nowe granitowe nawierzchnie chodników zgodne z wytycznymi konserwatora zabytków w ulicy Kraszewskiego, czy jasnoszare płyty betonowe układane w romb w ulicy Sienkiewicza, ławki na przystankach, nowe kosze na śmieci, czy stojaki na rowery umiejscowione na powstałej u zbiegu ulic Kraszewskiego i Zwierzynieckiej wyspie – wylicza Agnieszka Maruda-Sperczak reprezentująca inwestora budującego tutaj osiedle.

Powstaje również tzw. ul. Nowa Prusa, która jest nową drogą stanowiącą przedłużenie ulicy Bolesława Prusa do ulicy Zwierzynieckiej i także zostanie niebawem oddana do użytku. W tej chwili nie jest jeszcze ona widoczna dla mieszkańców.

Mieszkańcy Jeżyc już teraz mogą chodzić po nowej nawierzchni chodników, a lada moment będą cieszyć się korzystaniem z nowej ścieżki rowerowej, wznowionego ruchu tramwajowego i drogowego – dodaje Agnieszka Maruda-Sperczak.

Na swoje stałe trasy wrócą także w poniedziałek (14.08) autobusy linii 64.

Otwarcie dla tramwajów torowisk na ulicach Zwierzynieckiej i Kraszewskiego planowane jest pod koniec sierpnia. Zaczną wtedy z powrotem kursować w tym fyrtlu bimby linii nr 2.

Użyte w artykule zdjęcia: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz