Sport

Janowicz pożegnał się z turniejem

Goncalo Oliveira (POR) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 20  Foto: Pawel Rychter
Goncalo Oliveira (POR) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 - 20.07.2017 r.

Ostatni z Polaków pożegnał się z grą pojedynczą Poznań Open 2017. Rozstawiony z numerem trzecim Jerzy Janowicz w czwartek po południu przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach Parku Tenisowego Olimpia przegrał z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą 7:5, 2:6, 4:6.

Nie można mówić o niedosycie. Już na wczorajszej konferencji prasowej mówiłem, że każdy mecz jest trudny. Cóż, jedziemy dalej. Miałem spory problem z jego serwisem. Nietypowa pozycja, z której zagrywał, do tego lewa ręka – nie bardzo wiedziałem, jak mam to returnować. Nie odbyłem za dużo treningów na mączce, do Poznania przyjechałem praktycznie prosto z Wimbledonu. Trudno przestawić się z trawy na ziemię, potrzeba trochę czasu. – powiedział Jerzy Janowicz po przegranym meczu z Portugalczykiem Goncalo Oliveira.

Mecz drugiej rundy turnieju głównego trwał 123 minuty. Na tym samym etapie wcześniej z poznańskim challengerem ATP pożegnali się Kamil Majchrzak oraz Michał Dembek. W grze są jeszcze polskie pary deblowe. W półfinale zameldowali się Majchrzak i Grzegorz Panfil, a także Tomasz Bednarek występujący razem z Oliveirą.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, Pawel Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz