BizNews

Miliony od rodzeństwa Kulczyków dla najuboższych

Dominika Kulczyk podczas Gali 25-lecie Polskiej Rady Biznesu  Foto: TVN24BiŚ

Rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczyk przekazało 100.000.000 złotych na pomoc najuboższym. To pierwszy przypadek w Polsce, gdy osoby prywatne przekazują taką dużą kwotę na ten cel.

Dominika Kulczyk poinformowała o tym podczas gali 25-lecia Polskiej Rady Biznesu. Wezwała też innych zamożnych Polaków, by podzielili się swoim majątkiem z tymi, którzy potrzebują wsparcia.

Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce – mówiła Dominika Kulczyk, którą cytuje magazyn Forbes – wierzę, że ten apel nie pozostanie bez odzewu.

Rodzeństwo Kulczyków od 2 lat znajduje się na szczycie listy najbogatszych Polaków magazynu Forbes. Choć to pierwsza taka sytuacja w Polsce, to decyzję o podzieleniu się swym majątkiem z nauboższymi ogłosili Bill Gates, Warren Buffett, Larry Ellison, Ted Turner, Michael Bloomberg czy T. Boone Dickens.

Działająca od kilku lat Kulczyk Foundation, największa polska fundacja rodzinna, przekazuje rocznie około 20.000.000 zł na pomoc krajom dotkniętym przez biedę, klęski żywiołowe i katastrofy naturalne.

Użyte w artykule zdjęcia: TVN24BiŚ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz