Kolejne 3 punkty w drodze po Majstra

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Marcin Robak i Łukasz Trałka. Wygrana pozwala Kolejorzowi utrzymać pozycję wicelidera ligi.

Chciałbym pogratulować mojej drużynie dobrego meczu. Szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, ale w drugiej części spisywaliśmy się także dobrze w defensywie. W ataku mieliśmy wiele okazji i mogliśmy strzelić więcej goli. Jestem zadowolony z tego zwycięstwa i chciałbym podziękować również naszym kibicom, ponieważ byli z drużyną przez całe spotkanie. Idziemy dalej, teraz przed zespołem kolejny krok – mówił po meczy Nenad Bjelica, trener Lech Poznań.

Poznaniacy już od początku zaczęli atakować bramkę Jakuba Słowika. Zaczęło się w 4. minucie gdy w poprzeczkę trafił Łukasz Trałka. Pierwsza bramka dla Lecha padła dopiero w 35. minucie kiedy Radosław Majewski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a piłka trafiła pod nogi Marcina Robaka, który ją opanował i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry Majewski technicznym strzałem z rzutu wolnego próbował zdobyć bramkę ale piłka odbiła się od lewego słupka bramki. w 64. minucie poznaniacy podwyższyli prowadzenie za sprawą Makuszewskiego, który pięknie wypuścił na lewe skrzydło Kędziorę, ten dograł w pole karne, a dobrze ustawiony Trałka dostawił nogę i wpakował piłkę do bramki.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter