Wilda

Górna Wilda. Nowy równy chodnik

Górna Wilda - nowy chodnik  Foto: ZDM

Wildeckie chodniki nie należą do najlepszych, dlatego cieszy każdy wyremontowany odcinek. Dziś osiedlowi radni po zbyt długo prowadzonych robotach odebrali nowo ułożony fragment na Górnej Wildzie.

Górna Wilda - nowy chodnikZakres prac brukarskich nie był duży – tylko 263 metry kwadratowe. Niemniej zakończenie remontu zostało przyjęte z dużą ulgą zarówno przez ZDM jak i obecnych na odbiorze przedstawicieli Rady Osiedla Wilda.

Czekaliśmy kilka miesięcy na zakończenie prac. Denerwowała nas niekompetencja poprzedniego wykonawcy, bałagan na placu budowy. Piesi mieszkańcy skarżyli się na utrudnienia w tym bardzo ruchliwym miejscu – powiedział radny Grzegorz Popek.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich zerwał umowę z poprzednim wykonawcą. Powodem było nierzetelne wykonywanie zadania, niezgodne z zapisami umowy.

Radna Katarzyna Napierała natomiast, której towarzyszył półroczny Piotruś, przedstawiciel najmłodszego pokolenia rodowitych mieszkańców Wildy dodała, że jest zaskoczona tym, że nowy wykonawca w kilka dni przeprowadził prace, których poprzedni nie był w stanie zakończyć przez kilka miesięcy.

Koszt prac wyniósł 79, 9 tys. złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz