BizNews

Laboratoria Selvita już działają w Poznaniu

Laboratorium Selvita  Foto: Selvita / Polskapresse

Laboratoria Selvita rozpoczęły właśnie działalność w Poznaniu na terenie Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii. Początkowo zatrudnionych będzie tutaj 50 osób, ale liczba ta ma się przynajmniej podwoić do końca 2018 roku.

Poznański oddział Selvity zostanie zlokalizowany w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii na terenie Kampusu Morasko ma w tej chwili około 500 m² powierzchni. Wraz ze wzrostem zatrudnienia ma też powiększać powierzchnię laboratoriów. Docelowo będzie to 1000 m².

Planujemy blisko współpracować z poznańskim środowiskiem akademickim i biurami karier wyższych uczelni – deklaruje Mirosława Zydroń z Selvity – zależy nam na nawiązaniu współpracy z najlepszymi młodymi naukowcami.

Laboratoria Selvita już działają w Poznaniu

To właśnie absolwenci poznańskich uczelni mają być trzonem zespołu, który będzie realizował badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych. Docelowo ma aktywnie uczestniczyć w prowadzonych projektach innowacyjnych. Pracę znajdą tutaj początkowo głównie chemicy, a w późniejszym okresie również biolodzy.

Przedstawiciele spółki podkreślali, że o wyborze Poznania na siedzibę nowych laboratoriów zdecydował potencjał naukowy oraz dobra infrastruktura badawcza w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii.

Cieszymy się, że Selvita postanowiła otworzyć swój drugi oddział właśnie Poznaniu -podkreślił Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania – to pokazuje, że firma docenia wysoko wykwalifikowanych pracowników, jakimi dysponuje poznański rynek pracy, a dzięki którym będzie mogła dynamicznie się rozwijać.

Selvita, jedna z największych firm biotechnologicznych w Europie prowadząca w Stanach Zjednoczonych badania kliniczne nowego potencjalnego leku na ostrą białaczkę szpikową. Świadczy usługi dla firm z całego świata, przede wszystkim z sektora medycznego i chemicznego. Wśród nich znajduje się siedem z dziesięciu największych koncernów farmaceutycznych. Posiada jednocześnie portfel kilkunastu własnych projektów innowacyjnych, w ramach których opracowuje nowe, oryginalne leki, głównie na raka.

Laboratoria Selvita już działają w Poznaniu

Użyte w artykule zdjęcia: Selvita / Polskapresse, Selvita S.A.,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz