BizNews

Święty Mikołaj jeździ elektrycznym Solarisem

Solaris - elektryczny autobus w fińskim Tampere  Foto: materiały prasowe

Na ulice fińskiego Tampere wyjechały pierwsze autobusy elektryczne z podpoznańskiego Bolechowa. Regularne kursy pasażerskie rozpoczęły cztery nowe Urbino 12 electric zamówione przez miejską spółkę. W jednym z elektrycznych Solarisów można było spotkać nawet samego Świętego Mikołaja, który osobiście przybył z rodzinnej Laponii, by uroczyście uruchomić bezemisyjną linię numer 2.

Solaris podpisał umowę na dostawę czterech autobusów elektrycznych z operatorem komunikacji publicznej w Tampere 23 grudnia 2015 roku. Dokładnie rok później, wszystkie zamówione pojazdy zabrały na pokład pasażerów. Uroczysty wyjazd autobusów na linię uświetniła obecność Świętego Mikołaja, który na chwilę opuścił pobliską Laponię, aby promować elektromobilność w fińskim Tampere.

Firma Solaris do tej pory sprzedała już ponad 100 autobusów elektrycznych, które jeżdżą m.in. w: Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji i w Polsce oraz od kilku dni w Finlandii. Tylko w ostatnich tygodniach Solaris podpisał umowy z PKM Jaworzno oraz MPK Kraków na dostawy łącznie 42 autobusów elektrycznych.

Solaris - elektryczny autobus w fińskim Tampere

 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz