K U L T U R A

Pan Kuleczka zaprasza do Zamku

Pan Kuleczka w Zamku  Foto: materiały prasowe

Przygody Pana Kuleczki i trójki jego przyjaciół od lat cieszą się wielką popularnością wśród najmłodszych czytelników. Oprócz mądrych, pouczających oraz zabawnych historii pisanych przez Wojciecha Widłaka, dzieci mają okazję podziwiać wyjątkowe wizerunki postaci tworzone przez Elżbietę Wasiuczyńską. Chyba nikt nie wyobraża się Pana Kuleczki inaczej niż jako eleganckiego Pana w gustownym kapelusiku i z kolorową muszką pod szyją.

Pan Kuleczka

15 listopada będzie doskonałą okazją do spotkania się z autorami serii o Panu Kuleczce w Poznaniu. W tym dniu na dzieci oraz dorosłych czekają dwa wydarzenia, w których będą mogli uczestniczyć.

Pierwszym z nich jest warsztat przygotowany dla nauczycieli, w którym udział weźmie Wojciech Widłak. Autor przybliży pedagogom, w jaki sposób można wykorzystać książeczki o Panu Kuleczce i jego podopiecznych w edukacji przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

O godzinie 17.30 Centrum Kultury Zamek zaprasza rodziców razem z dziećmi na spotkanie z Wojciechem Widłakiem i Elżbietą Wasiuczynską. Spotkanie z nimi poprowadzi Martyna Nicińska, a dzieci będą miały możliwość wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą egzemplarze książek z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej oraz koszulki Zamku z Książek. Spotkanie rozpocznie się o 17.30 w sali 102 i potrwa do godziny 19.30.

O tej samej porze odbędzie się otwarcie wystawy z pracami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Uczestnicy będą mogli podziwiać prace ilustratorki nie tylko z popularnej serii o Panu Kuleczce czy „Baśni polskich. Cudowna studzienka”, ale także z najnowszych tytułów wydanych przez wydawnictwo Media Rodzina, takich jak „Kot ty jesteś?” oraz „Spacerkiem przez rok”.

Prace będzie można podziwiać do 11 grudnia w godzinach 12.00-20.00 w salach 102-103.

Użyte w artykule zdjęcia: Elżbieta Wsaiuczyńska / Media Rodzina , materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz