Sport

Czech Nêmec nowym trenerem Warty Poznań

Petr Nêmec - nowy trener Warty  Foto: materiały prasowe

Czech Petr Nêmec został trenerem „zielonych”. Warta Poznań będzie jego ósmym klubem w Polsce, w którym to będzie odpowiadał za pierwszy zespół. Wcześniej trenował między innymi Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Flotę Świnoujście czy Arkę Gdynia. Z dwoma pierwszymi klubami występował w 1 lidze – ówczesnej Ekstraklasie.

Petr Nêmec - nowy trener Warty Najwięcej czasu spędził we Flocie Świnoujście, cztery sezony, podczas których wywalczył awans do 1 ligi. Zresztą Flota to nie jest jedyny zespół, z którym Petr Nêmec awansował ligę wyżej. Podobna sytuacja miała miejsce w Miedzi Legnica.

Petr Nêmec w Poznaniu jest od 9 listopada. Wtedy to przeprowadził pierwszy trening z piłkarzami Warty Poznań. Czeski szkoleniowiec miał także okazję widzieć swoich nowych podopiecznych w meczu. Było to podczas spotkania z Błękitnymi Stargard, kiedy to nowy trener Warty Poznań oglądał mecz z trybun.

Petr Nêmec to nie tylko znakomity trener, ale także wspaniały były piłkarz. Na swoim koncie ma między innymi złoto z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku oraz brąz z Euro rozgrywanego w tym samym roku.

Kontrakt z Petrem Nêmecem został podpisany na półtora roku, czyli do końca sezonu 2017/2018.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz