Główna Nowe Miasto POZnań

Kolejne zmiany w komunikacji na Bałtyckiej

Bałtycka - Gdyńska - droga do spalarni  (7)  Foto: PIM

Od nocy z czwartku na piątek – 22 na 23 września rozpoczyna się kolejny etap prac drogowych związanych z budową dojazdu do spalarni śmieci. W rejonie ulic Bałtycka-Gdyńska zmieniona zostanie organizacja ruchu, a – co się z tym wiąże – także organizacja transportu publicznego.

Bałtycka - Gdyńska - zmiany w komunikacji W nocy z czwartku na piątek otwarta dla ruchu zostanie ulica Gdyńska, na odcinku od ulicy Głównej do Bałtyckiej (w obu kierunkach). Jednocześnie na ulicy Gdyńskiej, na odcinku od Bałtyckiej do Chemicznej, wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (w kierunku Koziegłów).

Zmienione zostaną trasy autobusów linii nr 85 (powrót na stałą trasę), 237, 312, 320, 321, 322, 323, 341, 342. Zawieszone będzie kursowanie linii nr 70.

Linia nr 85: RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Zawady – Główna – Gdyńska – Bałtycka – most Lecha – … – OS.SOBIESKIEGO

Linie nr 237, 312, 320, 321, 323, 341, 342: Autobusy tych linii pojadą w kierunku Czerwonaka po stałych trasach, czyli ulicami: … – Podwale – Zawady – Główna – Gdyńska – … powrót: … – Gdyńska – Chemiczna – Hlonda – Podwale – …

Linia nr 322: CZERWONAK/CMENTARZ – … – Gdyńska – Chemiczna – most Lecha – … powrót po stałej trasie: … – most Lecha – Bałtycka – Gdyńska – …

Ulicą Bałtycką ruch pojazdów odbywać się będzie w obu kierunkach po jezdni południowej. W związku z powyższym wyłączony z użytkowania będzie przystanek “Bałtycka”, znajdujący się na ulicy Bałtyckiej (w kierunku mostu Lecha). Autobusy linii nr 85 jadące w kierunku os. Sobieskiego zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku, zlokalizowanym na ulicy Gdyńskiej (na wysokości zbiegu z ulicą Rzeczną, czyli przed skrzyżowaniem z ulicą Bałtycką).

Na trasie objazdu przez ulicę Chemiczną autobusy linii nr 322 zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku “Chemiczna I n/ż”. Pozostałe linie kursujące ulicą Chemiczną tj. 237, 312, 320, 321, 323, 341, 342 zatrzymywać się będą na stałym przystanku “Chemiczna n/ż” zlokalizowanym na ulicy Hlonda.

Autobusy linii nr 85 i 322 jadące ulicą Bałtycką w kierunku ulicy Gdyńskiej zatrzymywać się będą na stałym przystanku „Chemiczna n/ż” za skrzyżowaniem z ulicą Hlonda.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM, ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz