POZnań

Czarny protest – przeciw skrajnemu prawu antyaborcyjnemu

Czarny Protest  Foto: materiały prasowe Partii Razem

Inicjatywa społeczna „W naszej sprawie” po raz kolejny wychodzi na ulicę, by zaprotestować przeciw proponowanemu prawu antyaborcyjnemu w Polsce. W Warszawie pod Sejmem, a w Poznaniu pod siedzibą PiS aktywiści ubrani na czarno będą wyrażać swój sprzeciw.

Nie godzimy się na zaostrzenia prawa, na pozbawienia kobiet możliwości wyboru, na świadome narażanie ich zdrowia i życia w imię interesu partii i kościoła – podkreślają aktywiści.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniach 21–23 września odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy antyaborcyjnej autorstwa Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. W projekcie przewidziany jest całkowity zakaz aborcji, karanie lekarzy m.in. za nieumyślne spowodowanie śmierci „dziecka poczętego”, a odpowiedzialność karna obejmie też osoby pomagające kobiecie w podjęciu decyzji o terminacji ciąży.

W tym samym czasie przedstawiony zostanie też w pierwszym czytaniu projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym macierzyństwie liberalizujący prawo do aborcji w Polsce autorstwa inicjatywy społecznej Ratujmy Kobiety oraz projekt ustawy „w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych in vitro”.

22 września o godz. 16: 00 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Św. Marcin 43 odbędzie się pikieta pod hasłem „Gwiżdżę na takie prawo! Gwiżdżę na takie państwo!”.

W ten sposób, krzycząc i gwiżdżąc będzie można wyrazić sprzeciw wobec przewidywanemu odrzuceniu projektu „Ratujmy Kobiety” oraz możliwemu przyjęciu ustawy „Ordo Iuris”.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Partii Razem

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz