POZnań

Dąbrowskiego: 3 września przywrócenie ruchu

Remont Dąbrowskiego z lotu drona (4)  Foto:

Wcześniej niż zapowiadano samochody wrócą na cały odcinek ul. Dąbrowskiego. Jest to możliwe dzięki szybszemu zakończeniu robót przez nowego wykonawcę prac drogowych. Zmiany nastąpią również na węźle Dąbrowskiego-Żeromskiego-Przybyszewskiego.

Na tym skrzyżowaniu ruch samochodowy odbywał się będzie niemal w pełnym zakresie – nie będzie jedynie możliwości lewoskrętu z ul. Przybyszewskiego w ul. Dąbrowskiego, w stronę pętli Ogrody oraz wyłączony zostanie pas ruchu na ul. Przybyszewskiego w kierunku ul. Bukowskiej (na odcinku około 90 m od wysokości ul. Dąbrowskiego).

Te utrudnienia spowodowane są realizacją kolejnych prac wykończeniowych na torowisku w ciągu ul. Przybyszewskiego oraz prac związanych w demontażem tymczasowych dróg technologicznych w pasie rozdziału na ul. Żeromskiego i Przybyszewskiego.

Ulica Dąbrowskiego na odcinku od Ogrodów do Żeromskiego/Przybyszewskiego zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Przywrócona zostanie również stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Szamarzewskiego (brak skrętu w lewo w ul. Szamarzewskiego z ul. Przybyszewskiego od strony ul. Dąbrowskiego, dwa pasy przeznaczone do jazdy na wprost). Nastąpi także docelowe przywrócenie pierwszeństwa pojazdów jadących ul. Szamotulską na skrzyżowaniu z ul. Szamarzewskiego oraz zniesiony zostanie zakaz skrętu z ul. Szamarzewskiego w lewo w ul. Szpitalną. Poznańskie Inwestycje Miejskie proszę kierowców o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie.

Wykonawca prowadzi tam jeszcze tylko prace mające na celu odtworzenie stanu pierwotnego torowiska w ul. Przybyszewskiego oraz zakończenie budowy chodników i ścieżek rowerowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz