K U L T U R A

Dagadana i przyjaciele w Zamku

Zespół Dagadana promując swoją płytę Meridian 68 wystąpi w Poznaniu  z przyjaciółmi z Chin, Mongolii, Węgier i Polski. Koncert odbędzie się na 2 tygodnie przed chińską trasą koncertową.

Tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, m.in. z Wielkopolski i Kurpiowszczyzny, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także wyjątkowy utwór nagrany po chińsku po raz pierwszy w takim składzie zabrzmią w poznańskim CK Zamek – zapowiada zespół.

Dagadana już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Najnowsza płyta zespołu zatytułowana Meridian 68 znalazł się na 8. miejscu zestawienia płyt z muzyką świata World Music Charts Europe oraz na 16. miejscu Transglobal World Music Chart.

Duży wpływ na kształt płyty wywarło spotkanie z North Lab – przyznają muzycy – zespół łączy piękno mongolskiej tradycji z muzyką współczesną, śpiew gardłowy miesza się z wirtuozyjnymi partiami wiolonczeli i morin-khuuru.

Podczas poznańskiego koncertu zespołowi towarzyszyć będzie węgierski perkusista i perkusjonalista Péter Somos, sejneński perkusista Bartosz Mikołaj Nazaruk oraz skrzypek Mateusz Smoczyński z Atom String Quartet. Zespół zapowiada, że na scenie pojawią się prawdopodobnie również goście z Wielkopolski.

Zapraszamy na koncert zespołu Dagana z przyjaciółmi z Chin, Mongolii, Węgier i Polski, który odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek w poniedziałek 5.09 o godzinie 19:00. Bilety: 30,00 zł przedsprzedaż, 40,00 zł w dniu koncertu.

Dagadana w Chinach

Skład muzyków na koncert w Poznaniu:

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika (Polska)
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe (Ukraina)
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas (Polska)
Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja (Polska)
Péter Somos – perkusjonalia (Węgry)
AIYS Song – wiolonczela (Chiny)
Hasibagen – wokal, morin khuur (Mongolia)
Mateusz Smoczyński – skrzypce (Polska)

Dagadana w Chinach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz