Główna

Poznaj tajemnice Głównej

Poznaj tajemnice Głównej  Foto: Grupa Przewodników PoPoznaniu

Podczas kolejnego spaceru, na który zapraszamy was wraz z grupą przewodników PoPoznaniu, odkrywać będziemy tajemnice Głównej. Wyprawa odbędzie się w sobotę.

Główna to miejsce, które znamy przede wszystkim zza szyby samochodu, autobusu czy pociągu – tłumaczą przewodnicy – niewielu mieszkańców Poznania zdaje sobie sprawę, ile tajemnic i ciekawych historii jest z nią związanych.

Mamy nadzieję, że każdy uczestnik sobotniego spaceru będzie wiedział co na Głównej robił biskup misyjny Litwy, pamiątką po czym jest tajemniczy słup przy ulicy Wiejskiej, czy dlaczego współpracownik Jana Nowaka Jeziorańskiego jest patronem pięknie odnowionego parku nad rzeką Główną?

W czasie sobotniej wycieczki zajrzymy między innymi do Parku im. Tadeusza Kirschke, który jest bodaj najbardziej znanym mieszkańcem Głównej, choć paradoksalnie mało osób wie, że go zna – dodają przewodnicy.

O tym dlaczego tak jest, dowiemy się na wycieczce. Sam park to dobry przykład rewitalizacji terenów nadrzecznych.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, a więc wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Przewodnik Jarek będzie czekał na zainteresowanych na przystanku autobusowym Rynek Wschodni. Wspólny spacer zakończy się na moście Lecha. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 11:00, a kolejna o 16:00.

Tak było podczas spaceru na Głównej w marcu ubiegłego roku:

Poznaj tajemnice Głównej - tak było w marcu 2015 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz